Vzorové dokumenty - často kladené dotazy

O vzorech smluv a podání a jak je stáhnout

Na portálu Vzorovédokumenty.cz naleznete aktuální vzory smluv podle nového občanského zákoníku (NOZ), zákona o obchodních korporacích (ZOK) a další aktuální legislativy.

Jaké vzory tu najdu?

V databázi VzoroveDokumenty.cz je široké spektrum vzorových dokumentů pro nejrůznější situace, které mohou nastat, jako jsou smlouvy, dohody, oznámení, žádosti, žaloby a spousta dalších dokumentů. Dále zde najdete většinu formulářů pro styk s úřady.

Všechny vzorové dokumenty a smlouvy jsou připraveny odborníky a garantujeme Vám jejich obsahovou i formální správnost a aktuálnost.


Jak najít konkrétní dokument?

K požadovanému dokumentu se nejlépe dostanete zadáním vhodného slovního spojení (klíčového slova) do vyhledávacího pole v levé horní části obrazovky. Druhou možností je vyhledávání pomocí menu a jeho kategorií, ve kterých jsou dokumenty přehledně zařazeny.


Jak zúžit výsledek vyhledávání?

Pokud jste po zadání klíčového slova obdrželi příliš velký počet nalezených dokumentů, můžete využít filtr, který Vám umožní zpřesnit zadání a zobrazení jen těch dokumentů, které opravdu hledáte. Filtrovat výsledky můžete podle druhu dokumentu (např. smlouva, žádost, oznámení)  a podle ceny dokumentu.


Kdo vzory píše?

Autory vzorových dokumentů jsou zkušení právníci, daňový poradci, odborníci z ministerstev. Každý vzor je platný a s garancí správnosti.

Kolik to stojí?

Dokumenty jsou zařazeny do sedmi cenových kategorií podle jejich obsahu, složitosti a způsobu jejich využití. Ceny se pohybují mezi 79 - 499 Kč. Naleznete zde však i dokumenty, které jsou ZDARMA. Všechny ceny jsou včetně DPH. 


Jak zaplatit?

Po výběru dokumentu, o který máte zájem, budete před jeho stažením vyzváni k provedení platby.  Zaplacení je jednoduché, rychlé a bezpečné. Na výběr máte několik možností, jak platbu provést:

  • pomocí SMS - z technických důvodů je možné jen u dokumentů za 79 Kč,
  • kartou (VISA, VISA Electron, Maestro, MasterCard),
  • elektronickou platbou (GoPay peněženka, mPeníze, ePlatby, Mojeplatba…).

Pro přehlednost Vás od výběru dokumentu, přes platbu až po stažení dokumentu provází navigační menu.  


Jak dokument stáhnout?

Po zaplacení dokumentu dostanete k dispozici odkaz pro stažení Vámi požadovaného dokumentu. Tento odkaz obdržíte také e-mailem na Vámi zadanou adresu. Odkaz pro stažení dokumentu bude aktivní po dobu 24 hodin od prvního stažení.


Mohu se na vzory spolehnout?

Na rozdíl od většiny dokumentů, které jsou na internetu volně ke stažení, jsou naše dokumenty pravidelně kontrolovány, aktualizovány a doplňovány v závislosti na legislativních změnách. U každého dokumentu je navíc uvedeno datum jeho revize. 


Co když mi samotný vzor nestačí?

V případě, že hledáte konkrétní vzorový dokument a nevíte, jak jej správně použít, nebo máte zájem o celou oblast dokumentů, využijte nabídky nakladatelství Verlag Dashofer na stránce www.dashofer.cz.


Kde se dozvím víc informací?

Pokud máte jakýkoliv další dotaz, připomínku nebo tip na dokument, který byste na stránkách uvítali, napište nám ZDE.