Smlouva o nájmu bytu - podle NOZ - Nájemní smlouva - Vzor

Zákon č 89/2012 Sb., občanský zákoník, upravuje obecnou úpravu nájemní smlouvy v ustanoveních § 2201 až 2234 NOZ, kdy v § 2235 až 2315 je upraveno zvláštní ustanovení o nájmu bytu a nájmu domu.

ověřeno

Ukázky vzoru ke stažení

Vzor ke stažení - náhled Vzor ke stažení - náhled

Vzor ke stažení - vlastnosti

Zákon č 89/2012 Sb., občanský zákoník, upravuje obecnou úpravu nájemní smlouvy v ustanoveních § 2201 až 2234 NOZ, kdy v § 2235 až 2315 je upraveno zvláštní ustanovení o nájmu bytu a nájmu domu.

Smlouva o nájmu bytu je zvláštním samostatně upraveným smluvním typem, jehož podstata spočívá v povinnosti pronajímatele přenechat nájemci k užívání byt nebo dům k zajištění jeho bytových potřeb. Smluvními stranami nájemní smlouvy jsou tedy pronajímatel a nájemce.

Důvod k samostatnému vyčlenění smlouvy o nájmu bytu a domu od obecné úpravy nájemní smlouvy spočívá ve skutečnosti, že nájem domu a bytu, který má zajišťovat bytové potřeby nájemce, je v právním pojetí chráněn, neboť zajištění bytových potřeb patří mezi základní lidské potřeby.

cena: 349,- Kč

 stáhnout

Nabídka pro vás

Najděte smluvní klid s Digismlouvy.cz!

Nenechte se zatěžovat složitostí právních dokumentů. Na Digismlouvy.cz máte stále po ruce přes 2.500 aktuálních a stoprocentně spolehlivých vzorů smluv. Jednoduše doplňte údaje své firmy, ať už pro tisk nebo odeslání e-mailem. Ušetřete čas i peníze s garancí kvality, kterou každý den zajišťujeme.

Proč si vybrat Digismlouvy.cz?

  • Rozsáhlá databáze: Přístup k tisícům vzorů a souvisejících právních předpisů.
  • Flexibilní přístup: Ať už potřebujete individuální řešení nebo firemní předplatné pro až 50 uživatelů, my to máme.
  • Poradenský servis: Naše odborné konzultace a vytváření smluv na míru jsou tu pro vás.

Exkluzivně pro předplatitele: Digismlouvy pro firmu plus nabízí 10 smluv na přání ročně. Vše v rámci předplatného a s rychlou odpovědí do 3 týdnů.

Vstupte na www.digismlouvy.cz a získejte přístup k profesionálním nástrojům, které vám pomohou ve vašem podnikání. Vyzkoušejte nás – ať už potřebujete jednoduchou smlouvu nebo komplexní právní služby!

Prověřené vzory ihned ke stažení

Celkem 500
vzorů na výběr

Více než 10.000
stažených vzorů

Do 3 minut
ve vašem počítači

Již 14 let
na trhu